Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Obchody Święta Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody Święta Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, powiatowe obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości będą miały nieco inny scenariusz, niż dotychczas.

11 listopada o godzinie 9:30 w kościele pw. MB Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się Msza Święta w intencji ojczyzny, z udziałem Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, władz Powiatu Dąbrowskiego i miasta Dąbrowy Tarnowskiej oraz mieszkańców zgodnie z obowiązującymi zasadami uczestnictwa.

Przed Mszą Świętą o godz. 9.15 Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz władze samorządu powiatowego i gminnego złożą okolicznościowe wieńce kwiatów pod Pomnikiem Poległych Synów Miasta Dąbrowa w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego, instytucji i organizacji pozarządowych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do uczczenia rocznicy tego ważnego dla Polaków święta we własnych domach i w rodzinnym gronie, upamiętniając naszych bohaterów i odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Wywieśmy biało – czerwone flagi, a także weźmy udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej w 2018 roku przez Biuro Programu „Niepodległa”, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

11 listopada w samo południe w naszych domach, indywidualnie lub z rodziną zaśpiewajmy hymn narodowy. W tym dniu stacje radiowe i telewizyjne o godzinie 12:00 wyemitują Mazurka Dąbrowskiego. Zachęcamy też by dzieci nauczyły się grać hymn na instrumentach muzycznych i spróbowały go wykonać wraz z domownikami.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*