Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kolejne niewybuchy na terenie powiatu dąbrowskiego

Kolejne niewybuchy na terenie powiatu dąbrowskiego

Po raz kolejny w ciągu miesiąca mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego.

Tym razem na niebezpieczny przedmiot z czasów II wojny światowej natrafił mieszkaniec Grądów (gm. Mędrzechów), który wczoraj (25.10.br), który w trakcie wykonywania jesiennych prac polowych zauważył wystającą z ziemi rzecz przypominającą materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej. Na miejsce został wysłany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów z Jednostki Wojskowej w Rzeszowie. Miesiąc temu w trakcie odmulania rowu melioracyjnego w miejscowości Słupiec na pociski moździerzowe natrafił pracownik Spółki Wodnej w Szczucinie.

Sezon prac zmiennych oraz polowych trwa w pełni. Mając na uwadze powyższe zgłoszenia apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią zagrożenie. Pamiętajmy, takich znalezisk nie dotykać ani nie próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*