Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Nietrzeźwy kierujący wjechał do rowu

Nietrzeźwy kierujący wjechał do rowu

2,8 promila alkoholu w organizmie miał kierowca forda, który wjechał do przydrożnego rowu w Dąbrowicy. Mężczyźnie, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę (17.10.br.) ok. godz. 2.30, w miejscowości Dąbrowica w powiecie dąbrowskim. Wykonujący czynności na miejscu policjanci ustalili, że 45-letni mieszkaniec gmin Szczucin stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Życiu mężczyzny nie zagrażało niebezpieczeństwo. Badanie stanu trzeźwości 45-latka wykazało 2,8 promila alkoholu. W trakcie czynności mężczyzna wielokrotnie zmieniał zdanie, co do okoliczności zdarzenia oraz prowadzenia pojazdu. Mieszkaniec gminy Szczucin został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie po wytrzeźwieniu przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie oprócz utraty prawa jazdy, poniesie konsekwencje karne. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*