Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Pracowite dni strażaków

Pracowite dni strażaków

4 października na terenie powiatu Dąbrowskiego miały miejsce liczne wyjazdy jednostek ochrony przeciwypożarowej. Wyjazdy związane były z usuwaniem skutków gwałtownych wiatrów. W działaniach udział brały: JRG Dąbrowa Tarnowska, OSP Olesno, OSP Szczucin, OSP Mędrzechów, OSP Gądy, OSP Luszowice, OSP Żelazówka, OSP Szarwark, OSP Maniów oraz patrol Policji.

Pierwsze zdarzenia miało miejsce w miejscowości Maniów, gdzie na drodze gminnej zostało powalone drzewo i blokowało przejazd. Działania strażaków polegały na udrożnieniu drogi gminnej przy użyciu pilarek oraz uprzątnięciu drogi wspólnie z miejscową jednostką. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz zastęp OSP Maniów(GLM).

W trakcie kończenia działań w miejscowości Maniów, służby ratunkowe zostały poinformowane o drugim zdarzeniu, tym razem w Szczucinie na ul. Parkowej, gdzie również zostało powalone drzewo, które blokowało drogę i częściowo znalazło się na ogrodzeniu jednej z prywatnych posesji. Tu również działania polegały na likwidacji drzewa i udrożnieniu przejazdu, a następnie uprzątnięciu drogi. W tym zdarzeniu brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA).

Niedługo po tym strażacy otrzymali informację o kolejnym zdarzeniu. Tym razem drzewo spadło na linie energetyczne, uszkadzając przy tym dodatkowo słup energetyczny w miejscowości Zabrnie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie swoje działania prowadziło pogotowie energetyczne odcinając zasilanie. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz Pogotowie Energetyczne.

Również w niedzielę, w godzinach popołudniowych służby interweniowały w Zabrniu, gdzie zostało nadłamane drzewo. Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na usunięciu zagrożenia. Nna czas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, SLRR).

OSP Szczucin
fot. OSP Szczucin

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*