Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Niewybuch na trenie gminy Szczucin

Niewybuch na trenie gminy Szczucin

Mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego.

Dzisiaj (23.09.br.) na niebezpieczny przedmiot z czasów II wojny światowej natrafił pracownik Spółki Wodnej w Szczucinie, który w trakcie wykonywania prac ziemnych związanych z odmulaniem rowu melioracyjnego w miejscowości Słupiec zauważył wystający z ziemi przedmiot przypominający materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej. Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej i nie jeden lecz dwa pociski, gdzie drugi z nich został ujawniony przez policyjnego pirotechnika. Niewybuchy oraz miejsce ich odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów z Jednostki Wojskowej w Rzeszowie.

W każdym przypadku niewybuchy stanowią duże niebezpieczeństwo i narażenie na utratę naszego zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani nie próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*