Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Policjant po służbie zatrzymał kierującego będącego pod wpływem narkotyków

Policjant po służbie zatrzymał kierującego będącego pod wpływem narkotyków

Policjant z dąbrowskiej komendy, będąc po służbie w Tarnowie, podjął interwencję i zatrzymał kierującego, który był pod wpływem narkotyków.

9 września ok. godz. 18, funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej jadąc z rodziną ul. Jana Pawła II w kierunku ul Słonecznej w Tarnowie zauważył dziwnie zachowującego się kierującego, który wyjechał fiatem z drogi podporządkowanej zmuszając tym samym policjanta do gwałtownego hamowania. Widząc kolejne niebezpiecznie wykonywane manewry przez kierującego fiatem zrównał się z nim i pokazał mu gest do zatrzymania, co skutkowało próbą zepchnięcia na pas zieleni samochodu, którym poruszał się dąbrowski policjant. Po przejechaniu około 500 m i wyprzedzeniu niebezpiecznego kierowcy policjant wysiadł z samochodu i zatrzymał mężczyznę. W tym czasie nadjechał drugi z funkcjonariuszy dąbrowskiej Policji i pomógł koledze z jednostki zapobiec ewentualnej próbie ucieczki pirata drogowego.
Kierowca fiata w rozmowie z policjantami raz był pobudzony, a po chwili stawał się spokojny, nielogicznie też formułował myśli. Na miejsce został wezwany patrol z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, który zbadał 39-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że był trzeźwy. Późniejsze badanie narkotestem wykazało jednak w jego organizmie narkotyki. Zatrzymany został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych.
Niebezpieczny kierowca za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego stracił prawo jazdy, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*