Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Sportowe rozgrywki o Puchar Starosty Dąbrowskiego

Sportowe rozgrywki o Puchar Starosty Dąbrowskiego

Mieszkańcy powiatu dąbrowskiego, w miesiącu sierpniu br., mieli okazję wziąć udział w dwóch wydarzeniach sportowych organizowanych przez Katolicko-Strażacko-Uczniowski Zespół Sportowy w Małcu w ramach zadania publicznego pod tytułem: „Małec na sportowo – organizacja amatorskich zawodów i imprez sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych”.

Jako pierwszy rozegrany został Turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Dąbrowskiego dla dzieci z roczników 2010-2011. W niedzielę 2 sierpnia br. na boisku sportowym w Małcu stawiły się siedmioosobowe drużyny, które po przeprowadzonych rozgrywkach wywalczyły następujące miejsca na podium:

1 miejsce ex aequo – Football Academy Dąbrowa Tarnowska (niebiescy)
1 miejsce ex aequo – l Football Academy Dąbrowa Tarnowska (zieloni)
2 miejsce – „Brzoza Brzezówka”.

Dwa tygodnie później, 16 sierpnia, na boisku w Małcu odbył się Turniej piłki siatkowej o Puchar Starosty Dąbrowskiego. Finałowy mecz rozgrywany był pomiędzy drużyną Katolicko – Strażacko – Uczniowskiego Zespołu Sportowego w Małcu a „Pędzącymi Kombinerkami Zarzecze”. Po pięciosetowym, bardzo zaciętym pojedynku minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Małca. Trzecie miejsce przypadło drużynie „Brzoza Brzozówka”.

Obydwa turnieje były współfinansowane ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego, a ich celem było między innymi zwiększenie aktywności ruchowej, poprawa kondycji fizycznej oraz integracja mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

fot. Mirosław Łuszcz

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*