Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Jubileusz 25 – lecia Święceń Kapłańskich Księdza Zbigniewa Szewczyka

Jubileusz 25 – lecia Święceń Kapłańskich Księdza Zbigniewa Szewczyka

W tym roku Jubileusz 25 – lecia Święceń Kapłańskich oraz Jubileusz 20 – lecia posługi na stanowisku Kapelana w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej obchodzi Ks. Zbigniew Szewczyk.

Okolicznościowe życzenia i gratulacje dostojnemu Jubilatowi złożyli w imieniu samorządu powiatowego Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk, a także Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Łukasz Węgrzyn i Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Waldemar Weryński.

Podczas spotkania przedstawiciele samorządu powiatowego podziękowali Księdzu Jubilatowi za dotychczasową posługę duszpasterską, za otwartość, życzliwość oraz wrażliwość na potrzeby ludzi chorych i cierpiących. Na pamiątkę wręczyli mu specjalnie przygotowany na tę okoliczność grawer. Spotkanie upłynęło w miłej i życzliwej atmosferze.

Ksiądz Zbigniew Szewczyk urodził się 26 stycznia 1969 roku w Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna, powiat nowosądecki) jako szóste z siedmiorga dzieci Marii i Włodzimierza Szewczyk. Swoje dzieciństwo i lata szkoły podstawowej spędził w rodzinnej wiosce Jasienna. W 1984 roku rozpoczął naukę w szkole średniej na kierunku technik radiowo-telewizyjny w Katowicach. Po ukończeniu szkoły średniej i zdaniu matury zgłosił się do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po sześciu latach studiów teologicznych i formacji, w 1995 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk Księdza Biskupa Józefa Życińskiego. Po święceniach, jako neoprezbiter, został skierowany do pracy w parafii Ryglice. Trzy lata później decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza został skierowany do pracy w parafii Dąbrowa Tarnowska i do tej pory pozostaje z nami. Od 2000 roku został mianowany kapelanem dąbrowskiego szpitala i katechetą dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. Od 2017 roku pełni również obowiązki kapelana Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jeszcze raz na dalsze lata posługi kapłańskiej życzymy Księdzu Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
Szczęść Boże!

powiatdabrowski.pl
fot. powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*