Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kolejne warsztaty pieczenia i dekoracji ciast dla Kół Gospodyń Wiejskich

Kolejne warsztaty pieczenia i dekoracji ciast dla Kół Gospodyń Wiejskich

W dniach 13 – 14 lipca 2020 roku odbyły się kolejne i już ostatnie warsztaty szkoleniowe „Podstawy cukiernictwa z elementami dekoracji”, w których uczestniczyły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Dąbrowskiego.

Szkolenie to stanowi część projektu pn. „Warsztaty pieczenia i dekoracji ciast dla Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Dąbrowskiego” realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach programu Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich.

30 czerwca 2020 roku w stanicy turystycznej w Brniu odbył się konkurs na najsmaczniejsze ciasto z polskimi owocami sezonowymi, którego uczestnicy otrzymali zaproszenia do udziału w szkoleniu.
Dwudniowe warsztaty szkoleniowe prowadzone były w dwóch terminach przez Panią Justynę Stolarczyk z Pracowni Wypieków Naturalnych SŁODKO NA STOLE z Tarnowa.

Obecnie w warsztatach uczestniczyły przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z gmin Dąbrowa Tarnowska, Olesno, Gręboszów, Mędrzechów, Radgoszcz. Panie poszerzyły nie tylko swoją wiedzę, ale również umiejętności. Poznały zasady obróbki wstępnej i termicznej produktów spożywczych dla zachowania ich walorów smakowych i bezpiecznego przechowywania. Zapoznały się z terminologią, a także surowcami i materiałami pomocniczymi stosowanymi w cukiernictwie. Część praktyczna polegała na samodzielnym wypieku tortu typu „drip cake” z wykonaniem masy i dekoracją lizakami bezowymi oraz figurką z masy cukrowej. Panie robiły również tartę migdałową oraz mini bezy Pavlovej.
Warsztaty zakończyły się wręczeniem certyfikatów i wspólnym zdjęciem z przygotowywanymi słodkościami. Certyfikaty wręczył Starosta Dąbrowski i jednocześnie Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek oraz Pani Justyna Stolarczyk – właścicielka pracowni i szkoleniowiec.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*