Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » W Radgoszczy skutecznie promowali czytelnictwo

W Radgoszczy skutecznie promowali czytelnictwo

Szkolna biblioteka prężnie działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radgoszczy podjęła się pełnienia funkcji Małopolskiego Koordynatora Wojewódzkiego w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Przedsięwzięcie trwało od grudnia poprzez trudny czas pandemii koronawirusa.

Czytelnicy z 74 placówek oświatowych z terenu całego województwa małopolskiego podjęli wyzwanie w konkursie, którego głównym założeniem jest rozwijanie kultury czytelniczej dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży, jak również promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytanie w domach, z rodziną.
– Udało się odnowić dawne znajomości ze studiów, zawrzeć nowe kontakty, zaangażować i zarazić czytelniczą pasją wielu uczestników, a wszystko po to, by godnie promować małopolskie czytelnictwo. Pomimo utrudnień związanych z nagłą zmianą systemu nauczania zarówno uczniowie, jak i koordynatorzy szkolni i powiatowi świetnie poradzili sobie ze zdalną realizacją dwóch etapów konkursu. Zdalne, domowe kierowanie czytelniczym statkiem nie było proste, ale przy odrobinie chęci i zaangażowania 12 koordynatorów powiatowych wypłynęliśmy na głęboką wodę – mówi Joanna Gwóźdź, koordynator wojewódzki z ZSP w Radgoszczy.
W tej edycji konkursu istniała możliwość uzyskania certyfikatu „Placówki Aktywnie Promującej Czytelnictwo”, który przyznawała powołana niezależna komisja konkursowa, w skład której weszli: Beata Kuta, Małgorzata Morawiec, Anna Wolak, Agata Bazuła i Renata Wilk-Krzciuk. Wyróżniła ona czytelniczo 22 placówki z całego województwa, wśród których znalazły się 4 szkoły z powiatu dąbrowskiego: Szkoła Podstawowa w Radgoszczy, Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Publiczne Przedszkole w Radgoszczy oraz I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej.
– Wszystkim gratulujemy i liczymy na współpracę w kolejnym czytelniczym rejsie, w nowym roku szkolnym – dodaje Joanna Gwóźdź.

kreatortresci.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*