Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Podsumowanie długiego weekendu czerwcowego na drogach powiatu

Podsumowanie długiego weekendu czerwcowego na drogach powiatu

Podczas tegorocznego czerwcowego weekendu trwającego cztery dni, od 11 do 14 czerwca na drogach Powiatu dąbrowskiego było bezpiecznie. Doszło do trzech kolizji, gdzie sprawcą jednej z nich był nietrzeźwy kierujący. Kierujący smartem w miejscowości Radgoszcz, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, mundurowi po przybyciu na miejsce zdarzenia wyczuli od 67-letniego mężczyzny woń alkoholu. Mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska posiadał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci ujawnili łącznie ponad 80 naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Najważniejszym zadaniem funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji w tych dniach było dbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Mając powyższe na uwadze Policja ponownie apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Ponadto funkcjonariusze przypominają wszystkim uczestnikom dróg, aby w przypadku zauważenia pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze lub podejrzenia kierowców pojazdów mogących prowadzić je w stanie nietrzeźwości, niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 112.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*