Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Dąbrowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców licznych włamań i kradzieży

Dąbrowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców licznych włamań i kradzieży

Policjanci wytypowali i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy od października 2016 roku, aż do marca bieżącego roku dokonali licznych kradzieży oraz kradzieży z włamaniem na terenie powiatu dąbrowskiego powodując straty w wysokości ponad 100 000 zł. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, po czym dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej badając sprawy kradzieży i włamań do jakich dochodziło na terenie powiatu ustalili, że szereg z nich jest powiązanych. Analiza akt spraw, zebranych dowodów i czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie sprawców tj. trzech mieszkańców gminy Olesno, w wieku 48, 26 oraz 21 lat.

W czwartek (28.05.2020 r.) przystąpiono do ich zatrzymania. Z uwagi na możliwości posiadania przez sprawców broni palnej do akcji włączyli się również policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Krakowie.

W wyniku przeszukań posesji użytkowanych przez zatrzymanych funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów tj. 21 motocykli, części samochodowe (kolektory audi) i motocyklowe (ramy), elektronarzędzia (myjki ciśnieniowe, pompy spalinowe). Zabezpieczono także 4 karabinki KBKS, 1 sztukę broni myśliwskiej, 1200 sztuk amunicji kalibru 5,6 mm, 250 sztuk amunicji myśliwskiej, aparaturę do produkcji alkoholu, sadzonki konopi indyjskich, 20 kg tuszy zwierzyny łownej.

Śledczy przedstawili zatrzymanym łącznie 18 zarzutów. Dotyczą one m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem, kłusownictwa, nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji innej niż myśliwska. Przestępstw tych grupa dokonywała od października 2016 roku, aż do marca bieżącego roku. Wartość poniesionych przez osoby pokrzywdzone strat sięga ponad 100 000 złotych.

W sobotę (30.05.2020 r.), na wniosek Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej, miejscowy sąd zastosował wobec dwóch podejrzanych (21- i 26–latka) środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec najstarszego a nich (48-latka) prokuratura zastosowała dozór policyjny. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają krąg osób pokrzywdzonych, pochodzenie skradzionych przedmiotów i krąg osób zamieszanych w przestępczy proceder.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

5 komentarzy

 1. Wow brawo po czterech latach buhahah
  Zakładam, że to jakiś donos sąsiedzki.

 2. Jaka dąbrowska???
  dąbrowscy to tylko kryli tych złodzieji. Dopiero jak sie za to Kraków wział to nagle sie wszystko znalazło.
  Mafia, mafia, mafia.

  • Za bezpieczny weekend

   Super jednostka pomocna, rzetelna, nic im nie ginie zawsze wszystko co moga zrobic zrobia. Nie Krystian? Honor rezerwisty pagon czysty hehehehe

 3. Co to za prokurator (i skąd) który wnioskował żeby nad trzecim zatrzymanym zastosować tylko dozór policyjny (i skąd ten sąd???? – „…miejscowy sąd…”- szkoda że w Ćwikowie nie ma sądu). Lokalne dąbrowskie osoby publiczne nie powinny mieć dostępu do tej sprawy żeby nie mataczyć tak jak w sprawie głośnego zabujstwa Iwony ze Szczucina.

  Najlepiej wypuścić ich wszystkich, a do czasu procesu zastraszą (albo policja pomoże im to zrobić) tych co im ukradli majątki, posprzątają dziuple, posesje swoich rodzin i skrytki które nie zostały jeszcze odkryte. Jak tyle broni mieli w domu to ile poza domem???

  „…powodując straty w wysokości ponad 100 000 zł.” przez cztery lata to by wychodzilo TYLKO 25 000zł. na rok- chyba ponad 400 000zł. , za co ta broń i czy tylko na jednej posesji to trzymali????

  Policja i prokuratur ze sądem z Dąbrowy Tarnowskiej tak się tym zajmie jak do tej pory – zrobili coś po ponad czterech latach (jak to fajnie określili że grupa działała od października 2016 roku a przed 2016 to pewnie byli święci) to jeszcze pobawią się tym przez kolejne kilka lat. Grozi im 10 lat a dostaną rok w zawieszeniu na 10lat :/ . Jak to fajnie policja określili że grupa działała od października 2016 roku, a przed 2016 to pewnie byli święci.

  jest takie greckie powiedzenie: „ręka rękę myje”

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*