Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wsparcie dla lokalnej architektury sakralnej

Wsparcie dla lokalnej architektury sakralnej

Przedstawiciele władz samorządowych podpisali już trzy z czterech zaplanowanych umów na rewaloryzację zabytków w powiecie. Powiat Dąbrowski na ten cel przeznaczy 55 000 zł. Z ramienia samorządu powiatowego umowy podpisali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk.

Pierwszym z beneficjentów, z którym zawarto umowę, jest Samorząd Gminy Gręboszów. W dniu 27 maja br. z Wójtem Gminy Gręboszów Krzysztofem Gilem podpisano umowę, na mocy której samorząd powiatu dąbrowskiego przekaże dotację w wysokości 15 000 zł z przeznaczeniem na konserwację Ołtarza Kaplicy Mszalnej pw. Opieki NMP w Borusowej.

W dniu 28 maja br. podpisano kolejne umowy. Żelichowska parafia na wykonanie konserwacji estetycznej obrazu „Św. Jana Nepomucena” z 1702 roku w Kościele Parafialnym pw. św. Zygmunta w Żelichowie otrzyma dotację w wysokości 10 000 zł. W podpisaniu umowy uczestniczył proboszcz tamtejszej parafii ks. Andrzej Sobol.

Powiat Dąbrowski udzielił również dotacji luszowieckiej parafii. Dotacja w wysokości 15 000 zł zostanie przeznaczona na roboty renowacyjno-budowlane w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Luszowicach. Umowa została podpisana przez proboszcza tejże parafii ks. Bogdana Kwietnia w obecności członka Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Kamila Kwiatkowskiego oraz członka Rady Parafialnej Stefana Luszowieckiego.

Warto podkreślić, iż to nie pierwsze dotacje udzielone przez Powiat Dąbrowski na odrestaurowanie lokalnej architektury sakralnej z terenu naszego powiatu. Od lat samorząd powiatowy zabezpiecza w budżecie środki finansowe na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach. Dotacje przyznawane są zawsze na wniosek właścicieli/zarządców zabytkowych obiektów.

powiatdabrowski.pl
fot. powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*