Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Pieczarki z Powiśla Dąbrowskiego – Pieczarka Galicyjska [FILM]

Pieczarki z Powiśla Dąbrowskiego – Pieczarka Galicyjska [FILM]

Polska jest największym producentem pieczarek w Europie i jednym z liderów na świecie. Cieszą się one zainteresowaniem odbiorców zagranicznych ze względu na niższą cenę, niż ta, która jest oferowana przez producentów z innych krajów Europy, a także ze względu na jakość.
W naszym kraju w większości pieczarki zbierane są ręcznie. Okazuje się jednak, że statystyczny Polak zjada nieco mniej niż 2,5 kg pieczarek rocznie, podczas gdy statystyczny konsument w Niemczech – nawet ok. 4 kg na osobę, a Powiśle Dąbrowskie znane jest z uprawy pieczarek.
To właśnie tutaj znajduje się największa w Polsce południowej- grupa producentów rolnych „Pieczarka Galicyjska”, która powstała przy współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego – Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej. Jednym z założycieli grupy był pan Krzysztof Krupa, który od ponad 20 lat prowadzi tę uprawę we własnym gospodarstwie. W filmie „Pieczarki z Powiśla Dąbrowskiego – Pieczarka Galicyjska” pan Krzysztof Krupa odpowiada na pytania: – Dlaczego warto jeść pieczarki? – Z jakimi problemami dzisiaj spotykają się producenci pieczarek? – W jaki sposób można podarować drugie życie ziemi po zakończonej uprawie pieczarek?

Realizacja: Anna Morawiec – Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej / Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*