Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zarzuty oraz tymczasowy areszt za groźby karalne, zakłócanie mszy oraz znieważenia policjantów

Zarzuty oraz tymczasowy areszt za groźby karalne, zakłócanie mszy oraz znieważenia policjantów

Na trzy miesiące do aresztu tymczasowego trafił mężczyzna podejrzany o złośliwe zakłócanie obrządków religijnych w jednym z dąbrowskich kościołów, a także za kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenie funkcjonariuszy, do których doszło na terenie powiatu dąbrowskiego oraz w środkach masowego komunikowania. Przedstawienie mu zarzutów było możliwe dzięki wnikliwej pracy dąbrowskich policjantów.

We wtorek 19 maja br. doszło do zatrzymania 42-letniego mieszkańca Dąbrowy Tarnowskiej, który dopuścił się kilku przestępstw przez okres 2 miesięcy. Dąbrowianin 19 maja br. na terenie Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej kierował groźby pozbawienia życia wobec jednego z pracowników oraz członków jego najbliższej rodziny. Co więcej, zatrzymany 42-latek kilka dni wcześniej dopuścił się innych czynów polegających na zakłócaniu obrządków religijnych na terenie kościoła rzymskokatolickiego pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej oraz plebanii (pisaliśmy o tym: http://www.informatordabrowski.pl/2020/05/18/oswiadczenie-komendy-powiatowej-policji-w-dabrowie-tarnowskiej/ oraz KPP w Dąbrowie Tarnowskiej: http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/pl/komunikaty/oswiadczenie-w-sprawie-informacji-podanej-w-ogloszeniach-parafii-dabrowa-tarnowska-z-dnia)

Ponadto w dniu zatrzymania dopuścił się znieważenia funkcjonariusza publicznego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Podobne znieważenie miało miejsce 23 marca br. w środkach masowego komunikowania. Na portalu społecznościowym mężczyzna umieścił zapis nagrania wraz z komentarzem o treściach wulgarnych i obelżywych, a dotyczących czynności służbowych podejmowanych przez policjanta.

21 maja br. Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej na wniosek Prokuratury Rejonowej zainicjowany wnioskiem Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej  wobec 42-latka  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na  trzy miesiące.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Jeden komentarz

  1. Wnikliwa praca dąbrowskich policjantów wow, ale pojechali haha
    Przecież jego profil na FB jest ogólnodostępny,
    a o wystąpieniach w kościele wiedział każdy Dąbrowianin i nie tylko…
    Bądź co bądź dobrze, że gość siedzi.
    Teraz jeszcze jakieś leczenie by się przydało.

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*