Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Pędził 152 km w terenie zabudowanym

Pędził 152 km w terenie zabudowanym

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h, poruszając się 152 km/h. Stracił prawo jazdy, otrzymał punkty karne i został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej patrolując w piątkowy wieczór (08.05.2020r.) teren powiatu dąbrowskiego położony przy drodze krajowej nr 73, w miejscowości Żelazówka około godz. 21.00. zatrzymali do kontroli 21-letniego mieszkańca Dąbrowy Tarnowskiej. Mężczyzna w terenie zbudowanym jechał mercedesem z prędkością 152 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli grzywnę w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł. 21-latek otrzymał także 10 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami, mężczyzna musi „pożegnać” się z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*