Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Odpowiedzialny kierowca

Odpowiedzialny kierowca

Dzięki informacji od kierowcy, służby mogły przedwczoraj bezpiecznie obsłużyć zdarzenie drogowe do jakiego doszło na terenie powiatu dąbrowskiego.

W poniedziałkowe popołudnie (23.03.2020 r.) na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Leśnej w Oleśnie (powiat dąbrowski) doszło do zderzenia dostawczego iveco z osobowym seatem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci zastali załogę straży pożarnej, która poinformowała funkcjonariuszy, że poszkodowany mężczyzna jadący samochodem osobowym prosił, aby zachowali ostrożność i z bezpiecznej odległości przekazał informację dotyczącą jego przyjazdu do kraju przed kilkoma dniami z terenu Niemiec. Jak się okazało, kierujący seatem mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, jest zawodowym kierowcą wykonującym transport międzynarodowy, który po przekroczeniu granicy nie jest objęty kwarantanną, ale z uwagi na dobro służb oraz ich komfort pracy poinformował o swojej sytuacji.

Na miejsce został skierowany zatem patrol dąbrowskiej drogówki wyposażony w pakiety ochronne. Policjanci w kombinezonach rozpytali kierowców i przeprowadzili oględziny miejsca wypadku. Kierowca seata z uwagi na doznane obrażenia trafił do szpitala. Dochodzenie ustali winnego spowodowania tego wypadku.

Po zakończonej obsłudze zdarzenia środki ochronne funkcjonariuszy zostały zutylizowane, radiowozy zdezynfekowane, a policjanci po zakończonej służbie mogli bez obaw wrócić do swoich rodzin.

Dzięki odpowiedzialnej postawie mężczyzny, policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy mieli możliwość przygotowania się i profesjonalnej obsługi wypadku drogowego.

Zgodnie z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. § 2 ust. 6 pkt. 3 i 4 w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii obowiązkowej kwarantanny nie stosuje się wobec kierowców wykonujących przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*