Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Eliminacje powiatowe 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Dąbrowie Tarnowskiej

Eliminacje powiatowe 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Dąbrowie Tarnowskiej

Rok 2020 dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest czasem szczególnie poświęconym twórczości literackiej Leopolda Tyrmanda, ale zwycięstwo w eliminacjach powiatowych tej rywalizacji przypadło recytatorce – Oliwii Trójniak (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej), która akurat tekstu autora „Złego” nie prezentowała…

Organizatorami eliminacji byli: Dąbrowski Dom Kultury, Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, organizatorem i inicjatorem rywalizacji na szczeblu krajowym jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.
Konkurs odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 4 marca 2020 r. Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Bogumiła Miodowska-Ćwierz, Paweł Chojnowski.

Wyniki:
I miejsce – Oliwia Trójniak (I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Gabriela Mikuła (Zespół Szkół nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),
WYRÓŻNIENIA – Gabriela Kiwior i Patrycja Kozińska (I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej). Do etapu rejonowego, na którym eliminacje międzypowiatowe odbędą się w Teatrze Tarnowskim im. L.Solskiego w Tarnowie 30 marca, jury zakwalifikowało obydwie nagrodzone uczestniczki, które zajęły dwa miejsca artystycznego podium.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*