Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” 2020 w Dąbrowie Tarnowskiej

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” 2020 w Dąbrowie Tarnowskiej

W niedzielę 1 marca setka biegaczy i sympatyków biegania uczciło pamięć Żołnierzy Niezłomnych, podczas “III Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym – Dąbrowa Tarnowska 2020”. Duża frekwencja uczestników biegu sięgająca 100 osób potwierdziła jego atrakcyjność dla mieszkańców i gości. Bieg ten, który jest największym w Polsce biegiem pamięci jest organizowany w wielu miastach pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a w Dąbrowie Tarnowskiej odbywa się tradycyjnie pod patronatem Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego.
Dąbrowski Bieg Tropem Wilczym, został zorganizowany przez Referat Promocji Urzędu Miejskiego. W organizacji zabezpieczenia logistycznego biegu wzięli udział Strzelcy Jednostki Strzeleckiej JS-2083.
Delegacja organizatorów i uczestników biegu, złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem w Parka 100-lecia Niepodległości podczas uroczystego Apelu Poległych zorganizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.
Bieg był ostatnią częścią tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dąbrowie Tarnowskiej. Pierwszą częścią była uroczystość patriotyczna przed Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości, połączona z przemarszem delegacji i pocztów sztandarowych i biało-czerwoną flagą dąbrowskimi ulicami spod budynku Starostwa Powiatowego. Drugą, była uroczysta Msza Św. w intencji poległych i pomordowanych Żołnierzy Wojska Polskiego, po której odbył się „Koncert w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym” w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie

Już od 11:00 uczestnicy wydarzenia odbierali pakiety startowe w Domu Parafialnym. Bieg odbywał się na dwóch dystansach – 1963 m i 3000 m w dąbrowskim Parku Miejskim. Był świetną okazją do rodzinnego spędzania wolnego czasu i sprawdzenia indywidualnej sprawności, a co najważniejsze w tym dniu, do uczczenia pamięci Żołnierzy Niezłomnych – uczestników powstania antykomunistycznego. Dzięki przychylności ks. Stanisława Cyrana – Proboszcza dąbrowskiej parafii biuro zawodów mieściło się w Domu Katechetycznym. Tam też biegacze mogli po biegu odpocząć i posilić się, przed rozdaniem nagród i medali oraz statuetek dla zwycięzców biegu.
Uczestników biegu uhonorowano pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali specjalnie przygotowane statuetki i nagrody.
Medale i statuetki dla uczestników biegu oraz rozlosowane nagrody wręczał organizator i koordynator „Biegu Tropem Wilczym” w Dąbrowie Tarnowskiej – Krzysztof Orwat.
Biuro Zawodów było prowadzone przez Pracowników Promocji Urzędu Miejskiego – Annę Witowską, Marcina Kądzielawę, oraz Annę Jastrząb Jakuba Wenca.
Dużą grupę uczestników zorganizowała dąbrowska Football Academy.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim Sponsorom i Partnerom, którzy przyczynili się do wspólnego świętowania pamięci Niezłomnych. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że znów spotkamy się przy podobnej okazji za rok, może nawet w szerszym gronie!
Już dzisiaj zapraszamy na “IV Bieg Tropem Wilczym – Dąbrowa Tarnowska 2021″.

Koordynator „Biegu Tropem Wilczym” w Dąbrowie Tarnowskiej
Krzysztof Orwat

Zwycięzcy III Biegu Tropem Wilczym w Dąbrowie Tarnowskiej 2020

Dystans 1963 m:

Dziewczęta <16 lat:

 1. Magdalena Ryczek
 2. Patrycja Kędzior
 3. Zuzanna Kaczówka

Chłopcy <16 lat:

 1. Kamil Marecik
 2. Kacper Surowiec
 3. Paweł Surowiec

Kobiety 16+:

 1. Agnieszka Świątek
 2. Irena Wiatr
 3. Bernadetta Ryczek

Mężczyźni 16+:

 1. Wacław Marecik
 2. Dariusz Madej
 3. Grzegorz Puła

Dystans 3000 m (open)

Kobiety:

 1. Olga Kopała
 2. Klaudia Słowik
 3. Małgorzata Sołtys

Mężczyźni:

 1. Krzysztof Majka
 2. Michał Radłowski
 3. Przemysław Panek

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

fot. M. Kądzielawa

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*