Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

W dniach 25 i 26 lutego 2020 roku na Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Uczestnikami tych zawodów byli uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego.

25 lutego 2020 roku do rozgrywek stanęło cztery drużyny dziewcząt reprezentujące: Szkołę Podstawową w Oleśnie, Szkołę Podstawową w Szczucinie, Szkołę Podstawową w Bolesławiu oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas pojedynków w systemie każdy z każdym dziewczęta wywalczyły następujące miejsca:

Miejsce I – Szkoła Podstawowa w Szczucinie
Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Bolesławiu
Miejsce III – Szkoła Podstawowa w Oleśnie

26 lutego 2020 roku, dąbrowska hala sportowa należała do chłopców. Drużyny pochodzące z sześciu szkół podstawowych tj. Szkoła Podstawowa w Oleśnie, Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Szkoła Podstawowa w Zabrniu, Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej były podzielone na dwie grupy gdzie rozegrano mecze systemem każdy z każdym. Po zaciętej walce na boisku uczniowie zajęli odpowiednio:

Miejsce I – Szkoła Podstawowa w Zabrniu
Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej
Miejsce III – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wszystkie drużyny z podium nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami, a zwycięskie składy otrzymały dodatkowo medale, które wręczali w imieniu starosty Lesława Wieczorka nauczyciele wychowania fizycznego. Zwycięskie drużyny w obu kategoriach będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach rejonowych.

Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego.”

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*