Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Hodowcy bydła i producenci mleka w Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej – relacja

Hodowcy bydła i producenci mleka w Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej – relacja

W ostatni piątek – 21 lutego, w Hotelu Cristal Park 80 hodowców bydła i producentów mleka, z powiatu dąbrowskiego i powiatów sąsiednich, mogło wysłuchać interesujących wykładów. Dotyczyły one między innymi dobrostanu krów, żywienia, zasuszania i laktacji oraz nowości w ofertach firm wspierających hodowlę.

Wykłady wygłosili: Piotr Romaszewski, kierownik produktu bydło oraz Mariusz Lizak, specjalista ds. żywienia – Firma Ekoplon, Bartłomiej Wąż, doradca klienta – „Centrum Paszowe” Teresy Wąż, Aleksandra Kalińska, menager ds. rozwoju linii bolusów i Roksana Błaziak, opiekun regionu – firma JFARM, Wojciech Rasiński, kierownik przedstawicielstwa w Krakowie Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
Podobnie do lat ubiegłych na zaproszenie organizatorów przedsięwzięcia: Centrum Paszowego Teresy Wąż i Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Małopolskiego Ośrodka Doradztwa w Dąbrowie Tarnowskiej odpowiedziały instytucje państwowe z terenu powiatu bezpośrednio zaangażowane w rozwój tej dziedziny rolnictwa.

Najnowsze komunikaty – dotyczące między innymi dopłat obszarowych, harmonogramu programów i działań dla rolników, zagrożeń i możliwości związanych z Rolniczym Handlem Detalicznym, konieczności badania gleby, czy oferty kredytowej – przekazali rolnikom: Grażyna Suliga, doradca rolniczy z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego PZDR Dąbrowa Tarnowska, Jacek Janas Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej, Andrzej Giza, kierownik ARIMR w Dąbrowie Tarnowskiej, Antoni Zarzycki i Leokadia Wilusz, przedstawiciele Okręgowej Stacji Chemiczno -Rolniczej w Krakowie.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję sponsorom wydarzenia:
„Centrum Paszowe” Teresa Wąż
JFARM
INTER MILK
EKOPLON
Motivlab – Artur Znamirowski
Bank BNP Paribas – Agnieszka Machnik

dzięki którym, w radosnej atmosferze, wśród braw i oklasków, jak w poprzednich latach – rolnicy mogli wziąć udział w loterii z cennymi nagrodami. Dla wielu z nich los okazał się wyjątkowo szczęśliwy.
Zapraszamy również rolników do udziału w Konferencji dla Hodowców i Producentów bydła mlecznego, która odbędzie się 04 marca 2020 r. w sali konferencyjnej MODR w Karniowicach. Będzie ona dotyczyła poprawy płodności krów. Potwierdzenie udziału prosimy zgłaszać pod numer telefonu: 12 285 21 13/wew. 251,252

Anna Morawiec
Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej

fot. Agnieszka Pinas, Anna Morawiec

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*