Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Gmina Dąbrowa Tarnowska z wyróżnieniem Krakowskiego Parku Technologicznego

Gmina Dąbrowa Tarnowska z wyróżnieniem Krakowskiego Parku Technologicznego

W czwartek 20 lutego br. wręczone zostały nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego. Uroczystość ta odbyła się w obecności wicepremiera, a zarazem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, ministra rozwoju oraz prezesa Krakowskiego Parku Technologicznego Wojciecha Przybylskiego.
Gminę Dąbrowa Tarnowska reprezentował burmistrz Krzysztof Kaczmarski, który odebrał statuetkę dla „gminy przyjaznej inwestorom”.

Podczas wydarzenia uhonorowano zarówno przedsiębiorców jak i samorządy. Tytuł „Odważny mikro przedsiębiorca” otrzymała firma MarDruk, która jako jedyne przedsiębiorstwo otrzymało aż dwie decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w roku 2019. W kategorii „Najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne” statuetkę Krakowskiego Parku Technologicznego otrzymała gmina Babice, reprezentowana przez wójta gminy Radosława Warzechę.

Wicepremier Jarosław Gowin wskazywał na potrzebę połączenia nauki i biznesu, a minister rozwoju Jadwiga Milewicz zwróciła uwagę na potencjał i potrzebę innowacyjności cyfrowej.

Burmistrz Krzysztof Kaczmarski w rozmowie z minister rozwoju Jadwigą Milewicz poruszył sprawę warunków finansowania infrastruktury w strefach ekonomicznych, co stanowi problem dla naszej gminy. Wymóg wyposażenia strefy w 100 % przez inwestorów w krótkim czasie jest niewykonalny w nowych warunkach. Jednak brak dopełnienia tego warunku grozi zwrotem dofinansowania wraz z odsetkami.

dabrowatar.pl
fot. dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*