Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Podsumowanie ferii zimowych w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Podsumowanie ferii zimowych w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Podczas tegorocznych „Ferii w Bibliotece” Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zamienił się w „Fabrykę Kreatywności”. Codzienne bezpłatne spotkania, które odbywały się od poniedziałku do piątku od godz. 11:00 do 13:00,zainspirowały uczestników do produkcji „czegoś z niczego”.

Każdego dnia dzieci próbowały odgadnąć, co kryje się w przekazywanym z rąk do rąk woreczku, a ukryty przedmiot był tematem danych zajęć.
I tak uczestnicy „bawili” się słomkami, kubkami plastikowymi, folią aluminiową, nakrętkami, rolkami i talerzykami papierowymi, wełną, klamerkami, plastikowymi łyżeczkami oraz szpatułkami laryngologicznymi. Podpowiedzią, co w danym dniu będzie „wytwarzane” w warsztaciku plastycznym było głośne czytanie książeczek związanych z danym przedmiotem. Artystycznej „fabrykacji” towarzyszyły zabawy ruchowe z wykorzystaniem tajemniczej zawartości woreczka oraz książki, które w każdej chwili mogły zainspirować feriowiczów do kolorowego „wytwórstwa”.

MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*