Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Mając ponad 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wsiadła za kierownicę samochodu

Mając ponad 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wsiadła za kierownicę samochodu

Kara pozbawienia wolności do 5 lat grozić może kobiecie, która po pijanemu kierowała samochodem mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Przeprowadzone badanie wykazało u niej ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kobieta, prowadząc auto w takim stanie stwarzała realne zagrożenie w ruchu drogowym dla innych jego uczestników.

Szczucińscy policjanci podczas służby patrolując ul. Spokojną 5 lutego br. około godziny 12.40 zauważyli samochód osobowy, którego kierująca wykonywała podejrzane manewry na jezdni. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę fiata do kontroli drogowej, gdyż sposób jazdy wskazywał, że mógł on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Kierującą pojazdem okazała się 54-letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niej wyraźnych zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta ma ponad dwa promie alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz 54-latka odpowie między innymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego, za co grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*