Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Rolniczy Handel Detaliczny bez tajemnic

Rolniczy Handel Detaliczny bez tajemnic

W ostatni piątek – 7 lutego, salę narad w starostwie powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej wypełnili po brzegi rolnicy żywo zainteresowani produkcją, przetwarzaniem i sprzedażą żywności w ramach RHD.

Szkolenie specjalistyczne, które otworzył starosta Lesław Wieczorek poświęcone temu zagadnieniu zostało zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradców Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej — w odpowiedzi na wiele pytań, jakie rolnicy kierują do doradców rolniczych.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały następujące instytucje: Powiatowy Inspektorat Weterynarii- Lekarz Powiatowy Jacek Janas i Anna Chmura, Urząd Skarbowy w D.T – kierownik Wiesław Kupiec i Sylwia Drożdż, Powiatowa Stacja Epidemiologiczna- Dyrektor Anna Klimowska i Małgorzata Żmuda kierownik Działu Żywienia oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którą reprezentował Dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR w Krakowie – Adam Ślusarczyk wraz z pracownikami Biura Powiatowego ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nad całością szkolenia czuwała Anna Morawiec- Kierownik PZDR MODR w Dąbrowie Tarnowskiej. Sympatycznym akcentem było wręczenie wszystkim rolnikom torebek z nasionami warzyw i kwiatów, o które zadbała Dorota Burdek- specjalista ds. sprzedaży nasion profesjonalnych z firmy PNOS Ożarów Mazowiecki.

Uważamy, że specyfika małopolskiego, raczej drobnego rolnictwa i znacznie uproszczone zasady sprzyjają rozwijaniu RHD również na Powiślu Dąbrowskim, dlatego mamy nadzieję, że przynajmniej większość tajemnic i wątpliwości mogliśmy rozwiać podczas piątkowego szkolenia specjalistycznego, a tym samym zachęcić rolników do przetwarzania i sprzedaży żywności wprost z gospodarstw. Tym bardziej, że podczas spotkania, które momentami wykraczało poza RHD, uczestnicy mogli dowiedzieć się na jakich zasadach zatrudniać/rozliczać pracowników,oraz, jakie przepisy będą obowiązywać w przypadku podjęcia decyzji o otwarciu małej rzeźni.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję partnerom-instytucjom z terenu powiatu za udział, szczególnie panu Dyrektorowi Oddziału Regionalnego ARIMR w Krakowie Adamowi Ślusarczykowi, że znajduje czas, aby uczestniczyć w naszych powiatowych szkoleniach, oraz, wszystkim rolnikom za wyjątkowo aktywne uczestnictwo.

Anna Morawiec
Kierownik PZDR MODR w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*