Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » X Jubileuszowy Koncert Noworoczny w Szczucinie

X Jubileuszowy Koncert Noworoczny w Szczucinie

Wczoraj odbył się już po raz dziesiąty jubileuszowy i bardzo wyjątkowy „Koncert Noworoczny” w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie.
Hala widowiskowo – sportowa w Szczucinie zgromadziła bardzo liczną publiczność. Na koncert przybyli również przedstawiciele samorządu powiatowego Marta Chrabąszcz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego wraz z mężem, Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski wraz z małżonką, Krzysztof Bryk Wicestarosta wraz z małżonką oraz gminnego Jan Sipior Burmistrz Szczucina wraz z małżonką, Antoni Radłowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczucinie.

Wspominając dziesięciolecie występów, muzycy i soliści pod dyrekcją Jarosława Dzięgla zagrali kolędy, utwory muzyki poważnej i rozrywkowej. Swoimi głosami zachwycały solistki Karolina Mach, Gabriela Sołtys, Aleksandra Starzec i soliści Mikołaj Beker oraz Jakub Bukała.
Koncert poprowadził ks. Zygmunt Warzecha Kapelan Powiatowy Strażaków, a zarazem proboszcz parafii w Szczucinie.

Na zakończenie spotkania Ks. Zygmunt Warzecha wręczył, w imieniu Kapituły, Nagrodę Kryształową dla księdza seniora Józefa Giery obchodzącego w tym roku 60 – lecie Kapłaństwa za wkład pracy włożony w przygotowywanie publikacji historycznych o Szczucinie.

Nie zabrakło podziękowań skierowanych do licznie przybyłych gości, które w imieniu orkiestry złożył Andrzej Urbanik Prezes Stowarzyszenia. Wyraził również słowa wdzięczności do wszystkich, którzy wspierają działalność stowarzyszenia. Koncert zakończył się życzeniami noworocznymi od wszystkich członków orkiestry.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*