Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Delegacja z powiatu dąbrowskiego w niemieckim Roding

Delegacja z powiatu dąbrowskiego w niemieckim Roding

Na zaproszenie burmistrza partnerskiego miasta Roding w Niemczech, delegacja z powiatu dąbrowskiego wzięła udział w uroczystym spotkaniu noworocznym.

Przewodniczył jej Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. W wyjeździe udział wzięli również Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil, Członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Giza i Kamil Kwiatkowski oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz.

Oprócz delegacji polskiej, w Roding uczestniczyła również delegacja węgierska z zaprzyjaźnionej XVIII Dzielnicy Budapesztu. Spotkanie noworoczne było okazją do złożenia życzeń, podsumowania działalności samorządu miasta Roding i odznaczenia osób szczególnie zasłużonych za pracę na rzecz lokalnej społeczności.
Odznaczenie za działalność kulturalną z rąk Burmistrza odebrała Eva Zięba, z pochodzenia Polka. Pani Eva współpracuje również z Powiatem Dąbrowskim w realizacji wszelkich inicjatyw związanych ze współpracą międzynarodową z Roding. Jest inicjatorką utworzenia w mieście punktu z książkami, które każdy może wypożyczyć bez jakichkolwiek formalności.
Delegacja spotkała się również z burmistrzem Franzem Reicholdem, który w kwietniu bieżącego roku kończy urząd burmistrza, aby osobiście podziękować mu za współpracę pomiędzy samorządami.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*