Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Finałowa odsłona VII Międzygminnego Festiwalu Kolęd w Dąbrowie Tarnowskiej

Finałowa odsłona VII Międzygminnego Festiwalu Kolęd w Dąbrowie Tarnowskiej

Modlitewny maraton i rywalizacja fair play ponad 200 finalistów VII Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek to okazja do duchowej uczty dla rodzin, nauczycieli wykonawców i mieszkańców dwóch gmin: Dąbrowy Tarnowskiej i Radgoszczy w niedzielę 19 stycznia. Na scenie Dąbrowskiego Domu Kultury ponad 4 godziny walczono o puchary w finale festiwalu zorganizowanego przez Urząd Gminy w Radgoszczy oraz gospodarza „Sokoła”.
Nad przebiegiem wokalnej i muzycznej rywalizacji czuwała komisja w składzie: Łukasz Chmiel (Przewodniczący), Katarzyna Reczek, Mirela Kiełbasa, Jarosław Streb.

Wyniki finału Festiwalu Kolęd w poszczególnych kategoriach:

• przedszkola – soliści

I miejsce ex aequo – Kamila Cierpik (Przedszkole w Luszowicach) i Milena Zawiłowicz (Przedszkole w Radgoszczy)
II miejsce – Oliwia Gawęda (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Fabian Wąż (Przedszkole w Radgoszczy),

• przedszkola – zespoły

I miejsce – „BIEDRONECZKI” (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Zespół wokalny (Przedszkole w Luszowicach
III miejsce – „TEATRAŁKI” (Przedszkole w Radgoszczy),

• szkoły podstawowe – klasy I-II, soliści:

I miejsce – Magdalena Mol (SP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Zofia Ciećko (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce ex aequo – Martyna Cudak (SP w Zarzeczu Dużym) i Karolina Gumułka (SP w Luszowicach),

• szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści:

I miejsce – Dagmara Frąc (SP w Zarzeczu Dużym)
II miejsce ex aequo – Kinga Fido (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Julia Kupiec (SP w Radgoszczy)
III miejsce – Adam Ciąbor (SP w Nieczajnie Górnej),

• szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści:

I miejsce – Kamila Motyka (SP w Radgoszczy)
II miejsce – Patrycja Kędzior (SP w Zarzeczu Dużym),
III miejsce – Tomasz Król (SP w Laskówce Chorąskiej),

• szkoły podstawowe – klasy VII-VIII, soliści:

I miejsce –Amelia Marszałek (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Emilia Kowal (SP w Smęgorzowie)
III miejsce – Karol Zawiślak (SP w Radgoszczy),

• szkoły podstawowe – klasy I-III, zespoły:

I miejsce – „JEDYNECZKI” (SP nr 1 w DT)
II miejsce – „PĘDZIWIATR” (SP nr 2 w DT)
III miejsce – „NIEZAPOMINAJKI” (SP w Radgoszczy),

• szkoły podstawowe – klasy IV-VI, zespoły:

I miejsce – „CANTATA” (SP w Nieczajnie Górnej)
II miejsce – „RE MI DO” (SP nr 2 w DT)
III miejsce – „TAKT” (SP w Zarzeczu Dużym),

• szkoły podstawowe – klasy VII-VIII, zespoły:

I miejsce – „STACCATO” (SP w Radgoszczy)
II miejsce – „SIOSTRY” (SP w Nieczajnie Górnej)
III miejsce – „DO RE MI” (SP nr 2 w DT
Oraz wyróżnienie – Duet Julia Marek i Kacper Orszulak (SP nr 1 w DT).

Nagrody i dyplomy wręczali w imieniu włodarzy obu gmin, składając przy okazji wszystkim najlepsze życzenia noworoczne, Renata Klimek – Kierownik Referatu Promocji i Kultury w UG w Radgoszczy oraz Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*