Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Policjanci ujawnili kolejny cofnięty licznik

Policjanci ujawnili kolejny cofnięty licznik

Dąbrowscy policjanci zgodnie z nowelizacją przepisów spisują stan licznika w kontrolowanych samochodach. Cofanie licznika to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. A dzięki nowym przepisom od 1 stycznia 2020 roku policja podczas kontroli może weryfikować przebieg. Właśnie dzięki temu zostali ujawnieni kolejni kierujący prowadzący samochody, w których modyfikowano wskazania drogomierza.

Od 1 stycznia 2020 roku, dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza przesyłane są do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Ponadto zgodnie ze zmianami przepisów kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach stało się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wczoraj (15.01.2020r.) dąbrowscy policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzili licznik kontrolowanego samochodu. Zatrzymane w Bolesławiu BMW, miało cofnięty licznik o 78 030 km. W trakcie kontroli, drogomierz wskazywał 140 185 km. Natomiast po sprawdzeniu w systemie okazało się, że samochód podczas ostatniego badania technicznego miał na liczniku znacznie więcej, bo 218 215 km.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację celem przeprowadzenia postępowania z art. 306a Kodeksu Karnego.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*