Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Eliminacje VII Międzygminnego Festiwalu Kolęd w Dąbrowie Tarnowskiej

Eliminacje VII Międzygminnego Festiwalu Kolęd w Dąbrowie Tarnowskiej

W atmosferze niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia rywalizowali 14 stycznia na scenie DDK, śpiewając na chwałę Pana kolędy i pastorałki uczestnicy eliminacji gminnych VII Festiwalu Kolęd. Finałowe zmagania z udziałem laureatów podobnych eliminacji dla Radgoszczy odbędą się w najbliższą niedzielę 19 stycznia (początek o 14:00 – ponownie w DDK).

Do konkursu zostało zgłoszonych 46 podmiotów (zespoły i soliści z 3 przedszkoli (miejskie nr 2, Lipiny i Smęgorzów) oraz 7 szkół gminnych: nr 1, 2 i 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Nieczajny Górnej, Smęgorzowa, Żelazówki. Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Krystyna Szymańska (Przewodnicząca), Rafał Traczyk, Jarosław Streb.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

• przedszkola, zespoły:

I miejsce – „KRASNOLUDKI” (Przedszkole w Lipinach)
II miejsce – „BIEDRONECZKI” (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

• przedszkola, soliści:

I miejsce – Julia Kogut (Przedszkole w Smęgorzowie)
II miejsce – Anna Nowak (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Oliwia Gawęda (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

• szkoły podstawowe – klasy I-II, soliści:
I miejsce ex aequo – Magdalena Mol i Martyna Pater (Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Emilia Bodziony (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce)
III miejsce – Zofia Ciećko (SP nr 2 w DT),

• szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści:
I miejsce – Judyta Kądzielawa (SP nr 2 w DT)
II miejsce – Kinga Fido (SP nr 1 w DT)
III miejsce – Adam Ciąbor (SP w Nieczajnie Górnej)
wyróżnienie – Aleksandra Kogut (SP w Smęgorzowie),

• szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści:
I miejsce – Tomasz Król (SP w Laskówce Chorąskiej)
II miejsce – Laura Pikul (SP w Laskówce Chorąskiej)
III miejsce – Marlena Maziarz (SP w Nieczajnie Górnej),

• szkoły podstawowe – klasy VII-VIII, soliści:
I miejsce – Amelia Marszałek (SP nr 1 w DT)
II miejsce – Emilia Kowal (SP w Smęgorzowie)
III miejsce – Marlena Maziarz (SP w Nieczajnie Górnej)
DT),

• szkoły podstawowe – klasy I-III, zespoły:
I miejsce – „JEDYNECZKI” (SP nr 1 w DT)
II miejsce – „DZWONECZKI” (SP w Lipinach)
III miejsce – „PĘDZIWIATR” (SP nr 1 w DT)
wyróżnienie – „A-PSIK!” (SP w Laskówce Chorąskiej),

• szkoły podstawowe – klasy IV-VI, zespoły:
I miejsce – „CANTATA” (SP w Nieczajnie Górnej)
II miejsce – „RE MI DO” (SP nr 2 w DT)
III miejsce – „RACH CIACH” (SP w Laskówce Chorąskiej),

• szkoły podstawowe – klasy VII-VIII, zespoły:
I miejsce – Duet Julia Marek i Kacper Orszulak (SP nr 1 w DT)
II miejsce – „SIOSTRY” (SP w Nieczajnie Górnej)
III miejsce – „DO RE MI” (SP nr 2 w DT).

Dąbrowski Dom Kultury zapewnił wszystkim pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla laureatów.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*