Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » WOŚP 2020 – koncert WOŚP w Dąbrowskim Domu Kultury [AKTUALIZACJA]

WOŚP 2020 – koncert WOŚP w Dąbrowskim Domu Kultury [AKTUALIZACJA]

Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowskim Domu Kultury był wielkim świętem młodości i solidarności w pomocy na rzecz medycyny dziecięcej, także i w Powiatowym Szpitalu im. Stefana Petrycego w stolicy powiatu.

Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowskim Domu Kultury był wielkim świętem młodości i solidarności w pomocy na rzecz medycyny dziecięcej, także i w Powiatowym Szpitalu im. Sebastiana Petrycego w stolicy powiatu.
Impreza trwała ponad 4 godziny, w jej programie były widowiskowe występy taneczne (grupy 5-latków i 6-latków z Przedszkola nr 2, „Fuego” ze Szkoły Podstawowej nr 3, „Latino Dance” ze Szkoły Podstawowej nr 2, „Art. Dance Studia Tańca Maryny Grygorjevej”, „Sokolików” i „Voce” z DDK, solówka Julii Lamch), brawurowe popisy wokalne bardzo utalentowanych sióstr Julii i Judyty Kądzielawy (w jednym przypadku z akompaniamentem akustycznym ojca dziewczynek – Wojciecha), prezentacje młodzieżowych zespołów rockowych: „Just Kidding” z „Siemacha SPOT” w Odporyszowie i „See You Later”. Poszczególne części połączyły kolejne etapy licytacji około 120 gadżetów prowadzonej wartko przez sprawdzony duet: Włodzimierza Wodzińskiego i Pawła Chojnowskiego. Asystowali im i dzielnie pomagali do samego końca, czyli późnej nocy wolontariusze i wolontariuszki: Julia Marek, Aleksandra Cholewa, Daria Stefańczyk i Patryk Marek. Tuż po godz.20:00 finał podsumowali, dziękując sponsorom i partnerom medialnym: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Paweł Chojnowski – szef sztabu i Konrad Abramowicz – jeden z najbardziej doświadczonych wolontariuszy dąbrowskiego sztabu, od początku WOŚP w Dąbrowie. Ciekawym zwieńczeniem podsumowania był pokaz laserów i materiałów pirotechnicznych w wykonaniu firmy „Tel-Tom”, z udziałem żywej muzyki dzięki spontanicznemu włączeniu do pokazu zespołu z Odporyszowa. Wśród gości koncertu byli między innymi: Lesław Wieczorek z małżonką (Starosta Dąbrowski jako jeden z patronów honorowych), Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej (również patron honorowy), Krystyna Guzik – Prezes Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DDK, dyrektorzy szkół, przedszkoli, instytucji, prezesi stowarzyszeń.
Na godz.23:30 sztabowcy dąbrowscy (K.Abramowicz, Karolina Błachaniec, Sławomir Bator i Anna Kinel) przeliczyli ponad 61.000 zł a to nie koniec, bo w ciągu tygodnia zostaną doliczone: 19 puszek wolontariuszy z części wiejskich szkół, które rozliczą się w najbliższych dniach, złotówki pozyskane z waluty obcej, przychód z degustacji piw rzemieślniczych przeprowadzonej w niedzielę przez partnera sztabu WOŚP – „Restaurację Imbirową”. Rekord finansowy to pewnik, jest tylko kwestią otwartą, jak duży będzie, wydaje się, że bariera 70.000 nie jest na razie (2020) możliwa do przekroczenia. Choć kto wie… Ostateczny wynik zostanie podany do 28 stycznia.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*