Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » II Koncert Kolęd i Pastorałek w Bolesławiu

II Koncert Kolęd i Pastorałek w Bolesławiu

„Chyba nigdzie pieśni na Boże Narodzenie nie stały się czymś tak bardzo narodowym, tak dziwnie przez cały naród ukochanym i pielęgnowanym, jak w Polsce”. Stanisław Dobrzycki, „O kolędach” (1923).

8 Grudnia br. w świetlicy Urzędu Gminy odbył się II Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławiu. Publiczność wysłuchała bożonarodzeniowych utworów w wykonaniu dzieci oraz młodzieży uczęszczających na lekcje gry na instrumentach prowadzonych przez pana Krzysztofa Romana w GBP w Bolesławiu.

Już po raz drugi występy uczestników wprowadziły, wśród tak licznej publiczności świąteczny nastrój, dzięki magii kolęd i pastorałek. Na zaproszenie odpowiedzieli m.in.: Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, ks. Wojciech Sola, Dyrektor Szkoły Podstawowej Jan Wieczorek, Dyrektor Przedszkola Danuta Szlosek, Dyrektor Banku Spółdzielczego Jadwiga Chrzan-Kaczówka, Przewodniczący Rady Gminy w Bolesławiu Roman Kowal, Przewodniczący Komisji Rady Gminy w Bolesławiu ds. kultury, oświaty i spraw socjalnych Józef Kopka, Strażacy z OSP Bolesław, przedstawicielki KGW Pawłów, Strojców, Tonia, uczestnicy kursu komputerowego dla seniorów, mieszkańcy gminy Bolesław, nauczyciele, dzieci oraz ich rodziny.

Zarówno znane, jak i te mniej znane utwory bardzo podobały się słuchaczom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Program artystyczny przygotowany został przez pracowników GBP oraz pana Krzysztofa Romana, który wraz z synami zagrał koncert na trąbkach. Wspaniałym zakończeniem spotkania było zaproszenie widowni przez organizatorów do wspólnego śpiewania kolęd. Wszyscy z ochotą się włączyli, było wzruszająco i uroczyście.

Opracowała Barbara Guzik – Kaganek

boleslaw.com.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*