Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » “Międzypokoleniowe kolędowanie” w Smęgorzowie

“Międzypokoleniowe kolędowanie” w Smęgorzowie

Święta to szczególny czas i każdy powinien być wtedy obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie Bożego Narodzenia, a gwiazda betlejemska prowadzi do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość.
Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Doskonale wiedzą o tym panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów, które wspólnie ze Szkołą Podstawową w Smęgorzowie i sołectwem Smęgorzów realizowały projekt „Międzypokoleniowe kolędowanie” łączący pokolenia.

W ramach zadania odbywały się warsztaty kulinarne, dzieci spotykały się w świetlicy, by wspólnie przygotowywać ozdoby świąteczne i bożonarodzeniowe kartki. Mamy i babcie spotykały się by wspólnie przygotować wigilijne dania, dzieci uczestniczyły w jasełkowych próbach, a panowie budowali betlejemską szopkę. Maluchy wspólnie ubierały choinkę i właśnie dzięki tym wszystkim działaniom mieszkańcy Smęgorzowa i zaproszeni goście mogli spotkać się na podsumowaniu projektu „Międzypokoleniowe kolędowanie” zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Swoją obecnością niepowtarzalny wieczór uświetnili: Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, , Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a zarazem radny powiatu dąbrowskiego Andrzej Giza i Małgorzata Mazur – doradca rolniczy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej.

O świąteczny nastrój całej społeczności zadbali w szczególności uczniowie , którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali program artystyczny. Widzowie mieli przyjemność obejrzeć w ich wykonaniu piękny spektakl, przedstawiający historię Narodzenia Jezusa Chrystusa. Poszczególne sceny jasełkowe przeplatane były kolędami i pastorałkami, co dodatkowo podkreśliło świąteczny charakter przedstawienia. Dzieci w fantastyczny sposób odegrały swoje role, prezentując talenty aktorskie. Ogrom pracy i serca, włożony do stworzenia tego wyjątkowego widowiska, został nagrodzony gromkimi brawami całej publiczności. Oprawę muzyczną przygotowali: p. Lucyna Krzanowska, p. Anna i Bartłomiej Więckowie i Szymon Kijowski. Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów z całego serca dziękuję wszystkim za wspólną pracę i zaangażowanie.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*