Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Tradycyjna wigilia w dąbrowskiej “Betanii”

Tradycyjna wigilia w dąbrowskiej “Betanii”

20 grudnia br. w Jadłodajni Caritas „BETANIA” odbyła się tradycyjna kolacja wigilijna, do której zasiadły wspólnie z organizatorami osoby samotne, chore i w starszym wieku. Zgodnie z wieloletnią tradycją organizatorami wieczerzy wigilijnej byli: ks. Stanisław Cyran – Proboszcz dąbrowskiej parafii, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej kierowany przez Katarzynę Hałun. Inicjatorem tych spotkań przed wielu laty był ks. Prałat Józef Poremba i odbywały się najpierw w starej jadłodajni przy ul. Kościelnej, a od 20 lat organizowane są w Kuchni Caritas „BETANIA” przy ul. Piłsudskiego.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem kolęd przez uczestniczące w nim osoby. Ks. Proboszcz Stanisław Cyran przewodniczył modlitwie i pobłogosławił opłatki. Zarówno Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, Sekretarz Gminy Stanisław Ryczek jak i Dyrektor MOPSiWR Katarzyna Hałun złożyli przybyłym serdeczne, bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Obecni byli także pracownicy MOPSiWR.

Radosna, pełna wzajemnej życzliwości atmosfera łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń towarzyszyła wszystkim zebranym. Na stół wigilijny trafiły tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, kapusta z grochem, karp smażony, kompot z suszonych owoców. Po wspólnym kolędowaniu uczestnicy otrzymali świąteczne paczki przygotowane przez MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*