Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » V Dąbrowski Kiermasz Świąteczny

V Dąbrowski Kiermasz Świąteczny

V Dąbrowski Kiermasz Świąteczny przeszedł już do historii, nie tylko ze względu na wyjątkowo ciepłą aurę. W piątek 20 grudnia br. od godzin porannych przy wsparciu gminnego anioła prezentowali swoje świąteczne akcesoria i kulinaria wystawcy ze stowarzyszeń, instytucji, firm. Nie zabrakło osób prywatnych, które przygotowały bardzo bogatą ofertę ozdób i przysmaków.
Na placu przed Urzędem Miejskim można było zakupić ozdoby choinkowe, świąteczne drzewka, a także skosztować przepysznych wypieków i dań wigilijnych. Przybyli także goście ze Swarzowa, Kupienina, Oleśnicy i innych miejscowości powiatu dąbrowskiego wraz z pięknymi dekoracjami świątecznymi. Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów oraz koła gospodyń wiejskich z Gruszowa Wielkiego, Nieczajny Górnej i Swarzowa zadbały o wrażenia smakowe dla wszystkich amatorów tradycyjnych potraw.

Kiermasz Bożonarodzeniowy okazał się udanym wprowadzeniem Dąbrowy Tarnowskiej w atmosferę nadchodzących Świąt, ale słoneczna aura sprzyjała wystawcom i kupującym. Wielką popularnością cieszyły się ciepłe napoje (kawa, herbata) bezpłatnie serwowane na miejscu przez dąbrowski Hotel Cristal Park.

Organizatorzy z Referatu Promocji Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zadbali także o świąteczne podarunki – w tym roku były to kalendarze na 2020 rok. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wraz z Kierownikiem Referatu Promocji, Kultury i Informatyzacji Krzysztofem Orwatem osobiście składali życzenia uczestnikom kiermaszu.

Organizatorzy wyrażają ogromną wdzięczność wszystkim wystawcom, którzy są najważniejszą częścią bożonarodzeniowego „jarmarku”. Dziękujemy także wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom i osobom prywatnym za użyczenie namiotów wystawowych. Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny VI Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny, a wcześniej na IV Wielkanocny Kiermasz Świąteczny.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*