Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Tadeusz Łabędź laureatem Nagrody Amicus Hominum

Tadeusz Łabędź laureatem Nagrody Amicus Hominum

W dniu 11 grudnia 2019 r., podczas XXII Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych, tegoroczni zdobywcy Nagród Amicus Hominum i Kryształy Soli odebrali okolicznościowe statuetki. W tegorocznej edycji obu konkursów nagrodę przyznano w 5 kategoriach, w każdej z nich przyznając tytuł laureata i wyróżnionego.

Laureatem tegorocznej edycji nagrody Amicus Hominum w kategorii: „Sport i edukacja” został Tadeusz Łabędź z Olesna, który od 50 lat zajmuje się pracą z uzdolnioną młodzieżą prowadząc sekcję tenisa stołowego. Z jego inicjatywy w latach 70-tych powstała pierwsza w powiecie dąbrowskim sekcja tenisa stołowego działająca przy LKS „Dąbrovia”. Był również pomysłodawcą utworzenia w 1995 r. Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Oleśnie. Od samego początku z wielkim oddaniem pełni w nim funkcję trenera tenisa stołowego popularyzując wśród młodych zawodników zasady „fair play” i wartość ciężkiej pracy. Jego podopieczni osiągają liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody, temu cenionemu wychowawcy tenisistów Powiśla Dąbrowskiego, wystąpił Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. Jego przedstawiciele, w osobach Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka oraz Jarosława Bartonia członka Zarządu Powiatu, a jednocześnie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Oleśnie towarzyszyli Tadeuszowi Łabędziowi podczas gali rozdania nagród.

Nagrody Amicus Hominum zostały przyznane również w kategorii: polityka społeczna i prorodzinna; pomoc niepełnosprawnym; promocja i ochrona zdrowia; działalność filantropijna oraz inicjatywa młodych.

Podczas środowej gali wręczono także nagrody „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*