Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kierował samochodem mając blisko 3,5 promila i wbrew zakazowi sądowemu

Kierował samochodem mając blisko 3,5 promila i wbrew zakazowi sądowemu

Na szczęście są osoby, które nie pozostają obojętne wobec braku rozsądku na drodze. Dzięki ponownemu obywatelskiemu zgłoszeniu, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. 43-letni nietrzeźwy mężczyzna, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (12.12.2019r.) około godz. 13.15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie, gdzie zaniepokojony mieszkaniec Szczucina, powiadomił o dość nietypowych i podejrzanych manewrach wykonywanych przez kierującego oplem w rejonie Ośrodka Zdrowia w Szczucinie. To kolejne na terenie powiatu dąbrowskiego obywatelskie zgłoszenie, kiedy inni uczestnicy ruchu nie pozostają obojętni na to, aby pijani kierujący poruszali się po naszych drogach. Z ustaleń mundurowych, którzy podjęli interwencję wynika, że nie trudno było się zorientować, że kierowca pojazdu jest pijany ponieważ od razu wyczuli od 43-latka silny zapach alkoholu. O stanie upojenia świadczyło również to, że 43-latek miał problem z opuszczeniem parkingu i włączeniem się do ruchu na ul, Piłsudskiego w Szczucinie. Na szczęście dalszą jazdę dzięki reakcji świadka uniemożliwili mu dzielnicowi ze Szczucina. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Radgoszcz ma blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w trakcie wykonywanych czynności przez policjantów wyszło na jaw, że mężczyzna ma także aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznym do 2021 roku.

W najbliższym czasie 43-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem wbrew zakazowi sądowemu oraz kierowania w stanie nietrzeźwości, a co więcej znieważenia funkcjonariuszy Policji i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Pamiętajmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego i jazdę pod wpływem alkoholu do lat 5. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do roku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*