Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zatrzymano mężczyznę nielegalnie posiadającego broń i amunicję

Zatrzymano mężczyznę nielegalnie posiadającego broń i amunicję

Policjanci z Wydziału Kryminalnego dąbrowskiej komendy zatrzymali 38-letniego mężczyznę, na którego posesji znaleźli broń typu KBKS wraz z 5 sztukami amunicji, dwie reklamówki oraz skrzynkę z amunicją innego typu.

Funkcjonariusze dąbrowskiej komendy 7 grudnia br. w miejscowości Radgoszcz podczas przeszukania terenu prywatnej posesji ujawnili m.in. broń palną w postaci karabinka KBKS kaliber 5,6 mm wraz z magazynkiem i podpiętymi do niego 5 sztukami amunicji, dwie reklamówki amunicji i jej elementów oraz skrzynkę z zawartością nabojami typu wojskowego. Policjanci zabezpieczyli również narzędzie metalowe, którego konstrukcja może wskazywać na wykonanie amunicji metodą „domową”.

Zabezpieczona broń oraz amunicja należały do 38-letniego myśliwego. Radgoszczanin ukrył zabezpieczone przez funkcjonariuszy przedmioty w pustym ulu, natomiast broń podwiesił na śniegochwytach dachu. Policjantom tłumaczył, że są to pozostałości po zmarłym członku rodziny. Mężczyzna był wcześniej karany m.in. za nielegalne posiadanie broni. Podejrzany przyznał się do popełnionego przestępstwa a po wykonaniu czynności procesowych został on zwolniony. Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*