Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Koncert laureatów Powiatowego Przeglądu „Płomień 2019” im. Jerzego Brauna w DDK

Koncert laureatów Powiatowego Przeglądu „Płomień 2019” im. Jerzego Brauna w DDK

W niedzielne popołudnie 8 grudnia sala kinowa DDK „pękała w szwach”, wtedy odbył się koncert laureatów XIV Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego „Płomień 2019” noszący zaszczytne imię Jerzego Brauna. Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK ogłosił werdykt, organizatorzy w asyście znakomitych gości: Wiesława Krajewskiego – Posła na Sejm RP, Stanisława Ryczka – Sekretarza Gminy Dąbrowa Tarnowska (w imieniu Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego), Marioli Smolorz – Naczelnika Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego i Renaty Klimek – Kierownika Referatu Promocji i Kultury Gminy Radgoszcz wręczyli nagrody i dyplomy. Organizatorom i uczestnikom za trud, zaangażowanie i pasję podziękował w imieniu marka Lupy – Wójta Radgoszczy – Marek Kopia (Sekretarz Gminy).

Koncert otworzył bardzo ciekawą interpretacją ponadczasowego przeboju Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” Karol Zawiślak, reprezentujący Szkołę Podstawową w Radgoszczy. Następnie zaprezentowały się najlepsze zespoły muzyczne, taneczne i wokaliści wysoko ocenieni w eliminacjach „Płomienia” (zdobywcy pierwszych miejsc i dodatkowo zaproszeni niektórzy posiadacze drugich lokat w swoich kategoriach). Na wielki finał szlagier Maryli Rodowicz „Niech żyje bal” zaśpiewała Patrycja Cudak  ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Dużym.

W klasyfikacji generalnej najlepsze okazały się szkoły z Radgoszczy i Dąbrowy.  I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Radgoszczy – 60 pkt., wyprzedzając nieznacznie (tylko o 1 pkt!) SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 59 pkt. III miejsce na podium zajęła SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 43 pkt.

Wyniki przeglądu:

Komisja w składzie: Marina Grygorjewa (Przewodnicząca), Joanna Gwóźdź, Paweł Chojnowski, po prezentacji zgłoszonych uczestników (11 formacji oraz 1 para tańca towarzyskiego) przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody:

  • szkoły podstawowe (klasy I-III):

I miejsce – „FUEGO” (SP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Wiosenne przebudzenie”

II miejsce – „GWIAZDECZKI” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – Walc z filmu „Noce i dnie”

III – „JEDYNECZKI” (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Nad pięknym, modrym Dunajem”

2 równorzędne wyróżnienia:

– „ŚNIEŻYNKI” (SP w Radgoszczy) – taniec hiszpański

– „WIRUJĄCE GWIAZDKI” (SP w Smęgorzowie) – „Syberyjski walc”

 

  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI):

I miejsce – „PŁOMIEŃ” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – choreografia do piosenek Ariany Grande i Elvisa Presleya

II miejsce – Zespół taneczny z klasy IV (SP nr 1 w Luszowicach) – układ baletowy

III – „DANCE FOREVER” (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „A Thousand Years”

  • szkoły podstawowe (klasy VII-VIII):

I miejsce – „LATINO DANCE” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – mix tańców latynoskich

II ex aequo – „AMULET” (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Willow” i Grupa taneczna (SP w Luszowicach) – „The Second Waltz”.

 

Komisja w składzie: Monika Kuta (Przewodnicząca), Joanna Gwóźdź, Paweł Chojnowski, po prezentacji zgłoszonych uczestników (29 podmiotów) przyznała  w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia:

 

  • szkoły podstawowe (klasy I-III, soliści):

 

I miejsce – MAGDALENA MOL  (SP 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II – Julia Kupiec (SP w Radgoszczy)

III ex aequo – Zuzanna Witek (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Adam Reczek (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), Aleksandra Kogut (SP w Smęgorzowie),

 

  • szkoły podstawowe (klasy I-III, zespoły):

 

I miejsce – „NIEZAPOMINAJKI”  (SP w Radgoszczy)

II – „PĘDZIWIATR” (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III – „TRUBADURKI” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),

 

  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI, soliści):

 

I miejsce – KAMILA MOTYKA (SP w Radgoszczy)

II i III miejsca – nie przyznano,

 

  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI, zespoły):

 

I miejsce – „SCHERZO” (SP w Radgoszczy)

II – Zespół wokalny (SP w Luszowicach)

III – „TAKT” (SP w Zarzeczu Dużym),

 

  • szkoły podstawowe (klasy VII-VIII, soliści):

 

I miejsce ex aequo – KAROL ZAWIŚLAK (SP w Radgoszczy) i PATRYCJA CUDAK (SP w Zarzeczu Dużym)

II  ex aequo – Julia Kądzielawa (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Julia Marek (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III – nie przyznano,

 

  • szkoły podstawowe (klasy VII-VIII, zespoły):

 

I miejsce – „STACCATO” (SP w Radgoszczy)

II – Duet Julia Marek i Amelia Marszałek (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III – „DO RE MI” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

 

  • szkoły ponadgimnazjalne / ponadpodstawowe, soliści:

 

I miejsce – MARTYNA LECHOWSKA (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)

II – Natalia Nędza (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej).

W galowym koncercie laureatów wystąpili:

– zespoły taneczne: „Gwiazdeczki” (SP2), zespół taneczny ze SP w Luszowicach, „Płomień” i „Latino Dance” (SP2), grupa ze SP w Luszowicach, „Fuego” (SP3),

– wokaliści (muzyka): Julia Kupiec, Karol Zawiślak, Kamila Motyka (SP Radgoszcz), Patrycja Cudak (Zarzecze Duże), Magdalena Mol (SP3), Natalia Nędza i Martyna Lechowska (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej),

– zespoły muzyczne i wokalne: „Scherzo”, „Staccato” (SP w Radgoszczy), duet Julia Marek i Amelia Marszałek (SP nr 1 w Dąbrowie T.), „Niezapominajki” (SP w Radgoszczy) i Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Luszowicach.

Bardzo miłą niespodzianką muzyczną był występ duetu jurorek Moniki Kuty i Joanny Gwóźdź, tuż po werdykcie w kategorii wokalnej. Nagrodą były rzęsiste brawa od licznej publiczności dąbrowskiej.

Kolejny „Płomień” odbędzie się za dwa lata, w grudniu 2021 r.

DDK

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*