Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » W Brniu świętowano Dzień Patrona Szkoły

W Brniu świętowano Dzień Patrona Szkoły

Jak co roku, kultywując coroczną tradycję, 5 grudnia 2019 roku, w Zespole Szkół w Brniu obchodzono Dzień Patrona Szkoły – czyli Władysława Stanisława Reymonta. W tym wyjątkowym świętowaniu samorząd powiatowy reprezentował Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk.

Dyrektor szkoły Jarosław Boryczka w powitalnym przemówieniu przedstawił osiągnięcia pisarza, które przyniosły mu światową sławę oraz przypomniał okoliczności, które uczyniły Władysława Reymonta w 1976 roku patronem szkoły w Brniu.

W imieniu samorządu powiatowego do młodzieży, dyrekcji i grona pedagogicznego, a także zgromadzonych gości wicestarosta dąbrowski skierował słowa uznania, podkreślając, iż szkoła w Brniu wpisała się jako chluba historii Powiatu Dąbrowskiego wychowując i kształcąc kolejne pokolenia młodzieży. Gronu pedagogicznemu życzył zadowolenia z pracy zawodowej, pomyślności, wytrwałości i cierpliwości w podejmowanych działaniach z młodzieżą. Zaś samym uczniom dał jasny przekaz, by czuli się odpowiedzialni za własny rozwój i zawsze byli otwarci na zdobywanie wiedzy oraz byli wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka.

Wzorem lat ubiegłych społeczność breńskiej szkoły uświetniła ten dzień uroczystą akademią, w której skonfrontowano obiegowe opinie na temat powieści Reymonta z rzeczywistym dziełem pisarza oraz wysłuchano piosenek przygotowanych przez szkolny zespół muzyczny.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

fot. ZS w Brniu

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*