Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » XVII Konkurs Wiedzy o Gminie Radgoszcz o puchar Wójta Gminy Radgoszcz

XVII Konkurs Wiedzy o Gminie Radgoszcz o puchar Wójta Gminy Radgoszcz

Za nami „XVII Konkurs Wiedzy o Gminie Radgoszcz” o puchar Wójta Gminy Radgoszcz. Konkurs był przeznaczony dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Radgoszcz. Celem konkursu jest promocja gminy wśród dzieci i młodzieży szkolnej, pokazanie jej walorów, historii, atrakcji i tradycji ludowych. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: testu pisemnego, pracy plastycznej, prezentacji postaci związanej z gminą Radgoszcz.

Najlepiej test napisali: Julia Małek ze SP w Luszowicach, Gabriela Bartoń ze SP w Luszowicach, Julia Kijowska ze SP w Zarzeczu Dużym, Weronika Pyzik, Agnieszka Gazduła i Aleksandra Kaziród wszystkie ze SP w Luszowicach.

Laureaci z prac plastycznych: Antonina Baran, Nikola Nowak, Karol Wątroba wszyscy ze SP w Luszowicach, Aleksandra Dynak, Patrycja Kędzior, Maria Dynak wszystkie ze SP w Zarzeczu Dużym, Weronika Bielat, Szymon Kacała, Martyna Woźniczka wszyscy ze SP w Radgoszczy.

W role postaci historycznych związanych z gminą Radgoszcz wcielili się: Konrad Zawiłowicz ze SP w Radgoszczy przestawiając postać ks. Ignacego Piwowarskiego, Justyna Motyka ze SP w Luszowicach przedstawiając postać nauczycielki Kazimiery Starostki oraz Marcin Doroż ze SP w Zarzeczu Dużym przedstawiając postać generała Zygmunta Odrowąż-Zawadzkiego.

Klasyfikacja generalna szkół przedstawia się następująco: I miejsce i puchar Wójta Gminy Radgoszcz zdobyła Szkoła Podstawowa w Luszowicach (343 pkt), następnie II miejsce Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym (298 pkt)i III miejsce Szkoła Podstawowa w Radgoszczy (235 pkt).

radgoszcz.pl
fot. radgoszcz.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*