Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » „O finansach w bibliotece” – podsumowanie projektu realizowanego w Bibliotece Publicznej w Szczucinie

„O finansach w bibliotece” – podsumowanie projektu realizowanego w Bibliotece Publicznej w Szczucinie

W Bibliotece Publicznej w Szczucinie grupa seniorów zakończyła cykl bezpłatnych spotkań z edukacji ekonomicznej „O finansach w bibliotece”. Jest to VI edycja projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim, do którego biblioteka przystąpiła po raz pierwszy.

Szkolenie skierowane było do osób w wieku 50+ i obejmowało pięć spośród dziecięciu wybranych przez uczestników modułów, takich jak: „Bank przez Internet. Swobodny dostęp do Twoich finansów”, „Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać
w Internecie?”, „Płatności bezgotówkowe. Jak wygodnie i bezpiecznie płacić, korzystając z nowoczesnych technologii?”, „Zakupy przez Internet. Jak kupować, nie wychodząc z domu?” oraz „Zarabianie na emeryturze. Jak zyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenie emerytalne?”. Spotkania prowadzone były przez bibliotekarki w oparciu o kurs e-learningowy, dzięki czemu uczestnicy mieli możliwość poszerzenia swoich umiejętności obsługi komputera i Internetu. Kursanci uczestniczyli w zajęciach, dzielili się swoimi doświadczeniami, chętnie wykonywali zadania i czerpali wiedzę garściami.

Na ostatnim spotkaniu otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia i pakiet dodatkowych materiałów. Był też czas na podsumowanie. Kursanci podkreślali zalety projektu, który dał im możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu edukacji finansowej, przyczynił się też do integracji i był sposobem na miłe i pożyteczne spędzenie czasu.

sckibszczucin.pl
fot. sckibszczucin.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*