Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kłusownicy w rękach Policji

Kłusownicy w rękach Policji

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej dzięki czujności myśliwego zatrzymali dwóch kłusowników działających na terenie gminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalną jednostkę broni oraz zabite przy jej pomocy zwierzę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25.11.2019 r.) po godz. 20.00. Czujny myśliwy znajdując się w pobliżu lasu w miejscowości Smęgorzów widząc w zaroślach światła latarek postanowił tę sytuację sprawdzić, wsiadł do swojego samochodu i podjechał tam bez włączonych świateł. Na miejscu zastał dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie, lecz jeden z nich widząc nadjeżdżający pojazd uciekł z bronią w pobliskie zarośla. Myśliwemu udało się ująć kłusownika, który pozostał pojeździe i przekazał go przybyłym na miejsce policjantom. Mundurowi w samochodzie należącym do zatrzymanego ujawnili truchło zająca szaraka.

W trakcie czynności trwających z zatrzymanym 27-latkiem z gminy Radgoszcz policjanci ustalili tożsamość jego zbiegłego kompana – rówieśnika z gm. Szczucin. Następnie dwie grupy policjantów przeszukały posesje należące do zatrzymanego i do zbiegłego kłusownika oraz przyległy teren. W trakcie tych czynności policjanci zatrzymali zbiega i ujawnili broń palną długą z lunetą i tłumikiem, która została ukryta w przepuście rowu melioracyjnego. To broń typu „samoróbka” – została zabezpieczona do dalszych badań przez biegłego z zakresu balistyki. Jak się okazało mężczyźni od września br. do chwili obecnej kłusując pozyskali ponad 25 zajęcy, 15 saren oraz 40 bażantów.

Wczoraj (27.11.2019r.) obu zatrzymanym przedstawiono zarzut kłusownictwa – za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Za nielegalne posiadanie broni jednemu z nich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*