Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Debata społeczna w Bolesławiu

Debata społeczna w Bolesławiu

W miniony wtorek (26.11.2019 r.) o godz. 10:00 w budynku Urzędu Gminy Bolesław odbyła się debata społeczna dotyczącą problemu bezdomnych zwierząt na terenie Gminy Bolesław i Mędrzechów.

W debacie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Szczucina, Wójt Gminy Bolesław oraz Mędrzechów, przedstawiciele Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” a także mieszkańcy gminy Bolesław i Mędrzechów. Podczas spotkania poruszono temat obowiązków i zadań dotyczących ochrony zwierząt należących do właścicieli, ale również samorządów oraz kwestię bezdomności zwierząt, która nasila się w okresie wakacyjnym oraz poświątecznym.

Tematyka debaty została wybrana nie przypadkowo. Współpraca pomiędzy Komisariatem Policji w Szczucinie a mieszkańcami, Sołtysami i Wójtami wskazuje, że podnoszona problematyka związana z bezdomnymi zwierzętami, jest istotna dla lokalnej społeczności i wymagała szerszego omówienia. Celem spotkania było m.in. uświadomienie społeczeństwu jakie są konsekwencje prawne wynikające z braku należytej troski o warunki bytowe zwierząt, tak domowych jak hodowlanych. Podczas dyskusji przedstawiciele policji i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przypomnieli o podstawowej wiedzy na temat praw zwierząt. Istotnym elementem debaty były liczne pytania zadawane przez uczestników, dyskusja o problemach mieszkańców oraz wspólne dla służb i instytucji wnioski i założenia związane z kwestią porzuconych przez właścicieli zwierząt.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*