Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Postęp prac przy budowie nowego mostu na Wiśle

Postęp prac przy budowie nowego mostu na Wiśle

Trwa budowa długo wyczekiwanego mostu na rzece Wisła, który połączy dwa województwa małopolskie i świętokrzyskie. Zarys elementów składowych mostu jest bardzo widoczny.

Jest deklaracja obu województw, iż przeprawa promowa będzie funkcjonować przez cały okres budowy mostu. Przemieszczanie się pojazdów na placu budowy w celu dojazdów do promu będzie możliwe dzięki specjalnie wykonanym przez wykonawcę tak zwanym bajpasom.

Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, który 20 listopada 2019 roku, brał udział w poświęceniu i otwarciu nowo wyremontowanej remizy OSP w Gręboszowie, również udał się z wizytą na plac budowy mostu, aby osobiście zobaczyć postęp prac przy inwestycji. Towarzyszyli mu poseł ziemi dąbrowskiej Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk wraz z członkiem Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzejem Gizą, a także Wójt gminy Gręboszów Krzysztof Gil wraz z radnymi tamtejszej gminy oraz lokalni mieszkańcy.

Przeprawa w Borusowej na DW 973 ma mieć 677 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i dwa pasy ruchu. Z myślą o pieszych i rowerzystach, wzdłuż mostu powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Inwestycja zastąpi przeprawę promową, która łączy Borusową z Nowym Korczynem i ułatwi komunikację województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

Całkowita wartość umowy na wykonanie robót budowlanych została ustalona na kwotę ponad 53 mln zł, z czego ponad 27 mln zł to środki, które przekaże Województwo Małopolskie. Obecnie postęp wszystkich prac jest wykonany w ponad 20 %, a koszty poniesione do tej pory to ponad 7 mln zł. Planowany termin oddania mostu do użytku to listopad przyszłego roku.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*