Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o problemie parkowania pojazdów na terenie Osiedla Westerplatte

Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o problemie parkowania pojazdów na terenie Osiedla Westerplatte

21.11.2019 r. o godz. 16:00 w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej na ul. Spadowej 8, odbyła się debata społeczna na temat zagrożeń wynikających z nieprawidłowego parkowania pojazdów na terenie Osiedla Westerplatte w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie obowiązuje „strefa zamieszkania”.

W debacie wzięli udział przedstawiciele władz samochodowych Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska, Starostwa Powiatowego, ale również Przewodniczący Rad Osiedla, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej oraz mieszkańcy Osiedla Westerplatte. Podczas spotkania poruszono temat zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprawidłowe parkowanie pojazdów w „strefie zamieszkania”.

Mając na uwadze wzrost zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania, m.in. zastawianie chodników, niestosowanie się do znaków drogowych, zasłanianie widoczności na przejściach dla pieszych lub parkowanie na skrzyżowaniach, w celu przeciwdziałania powyższym zagrożeniom a także podniesienia świadomości społeczeństwa w zakresie zasad ruchu drogowego i przyczyn niewłaściwej „kultury” parkowania funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowali spotkanie. Podczas spotkania przypomniano, że odpowiednie parkowanie jest niemal tak samo ważne jak kultura jazdy po drogach. A stosowanie się do przepisów ruchu drogowego wpływa pozytywnie na kierujących jak i pieszych tzw. niechronionych uczestników ruchu. Istotnym elementem debaty były liczne pytania zadawane przez uczestników, dyskusja o problemach mieszkańców oraz wspólne dla służb i instytucji wnioski i założenia.

Warto pamiętać, że w dobrym parkowaniu nie chodzi tylko o znajomość przepisów i umiejętność parkowania, ale też o wyczucie i empatie.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*