Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Krew darem życia od dąbrowskich policjantów

Krew darem życia od dąbrowskich policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej postanowili wesprzeć chorych i ofiary wypadków oddając dziś (14.11.br.) krew w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach „XXIII OTWARTEJ AKCJI KRWIODAWSTWA”, gdzie zagościł Oddział terenowy z Tarnowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Mundurowi podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Tak było też i dzisiaj. Funkcjonariusze podzielili się darem życia – własną krwią. Do tej pory dąbrowscy stróże prawa oddali prawie 90 litrów krwi oraz ponad 25 osób zarejestrowało się jako potencjalni Dawcy Komórek Macierzystych (popularnie Dawcy Szpiku).

Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*