Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Sukces Podopiecznej ŚDS w Oleśnicy w konkursie pn. „Podróże moich marzeń”

Sukces Podopiecznej ŚDS w Oleśnicy w konkursie pn. „Podróże moich marzeń”

9 września 2019 roku w Kopalni Soli „Wieliczka” Laureaci wojewódzkiego etapu XVII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odebrali nagrody z rąk Bożeny Borys –Szopy – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Urszuli Ruseckiej – Poseł na Sejm, Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Piotra Ćwika – Wojewody Małopolskiego oraz Marty Mordarskiej – Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.

Pośród Nagrodzonych laureatów znalazła się również podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy z Oleśnicy, Agnieszka Trójniak, otrzymując wyróżnienie za pracę konkursową w kategorii Malarstwo pt: „Spotkanie w księżycowych przestworzach”. Terapeutą współpracującą z podopieczną była Anita Jurczak.

Nie jesteśmy tacy sami, Wy jesteście lepsi i piękniejsi – zwróciła się do małopolskich Laureatów konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych Bożena Borys -Szopa. – Patrząc na prace spostrzegam, że osoby z niepełnosprawnościami mają fantastyczne podejście do życia i świata – dodała.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Podróże moich marzeń”. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w Kaplicy św. Kingi. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac, wybranych spośród ponad 200 zgłoszonych w konkursie. Liczni uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć prace nagrodzone przez Komisję Konkursową, której przewodniczyła Poseł Urszula Rusecka. Uroczystą Galę swoimi występami uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie oraz duet: Arleta Matlęga – podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie oraz wokalista Mirosław Witkowski.

Serdecznie gratulujemy Agnieszce Trójniak, a także jej terapeutce Anicie Jurczak zdobytego wyróżnienia w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*