Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » „Festiwal Smaku” w Woli Żelichowskiej – zaproszenie

„Festiwal Smaku” w Woli Żelichowskiej – zaproszenie

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku, który Województwo Małopolskie organizuje już po raz piętnasty. Tym razem to wyjątkowe wydarzenie zagości w Woli Żelichowskiej dzięki zaangażowaniu Anny Pieczarki, wicemarszałka województwa małopolskiego.

Tegoroczny Małopolski Festiwal Smaku powraca do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To smaki, które pamiętamy z dzieciństwa. Na festiwalu królować będą miody, sery, potrawy z dziczyzny, tradycyjne wędliny i świeżo tłoczone soki. Wszystkie regionalne, tradycyjne specjały będzie można zakupić na stoiskach prosto od lokalnych producentów.

Swoimi pysznościami częstować przybyłych gości będzie szesnaście Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu dąbrowskiego. Będzie to przekrój potraw regionu.
Jak co roku w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku przewidziano mnóstwo atrakcji dla gości odwiedzających wydarzenie: degustacje, strefa zabaw dla najmłodszych (dmuchana zjeżdżalnia), konkursy z nagrodami, występy lokalnych artystów, a także warsztaty i pokazy gotowania na żywo pod wodzą mistrza kuchni Andrzeja Polana.

Na scenie wystąpią:
Zespół „Pozytywnie nakręceni”, Zespół Ludowy Ziemi Gręboszowskiej, Obywatele DT oraz sygnaliści z Polskiego Związku Łowieckiego.

powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*