Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wizyta delegacji Samorządu Powiatu Dąbrowskiego na Słowacji

Wizyta delegacji Samorządu Powiatu Dąbrowskiego na Słowacji

W dniach od 8 do 11 sierpnia 2019 roku delegacja samorządu powiatu dąbrowskiego uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu krajów partnerskich w miejscowości Golianovo na Słowacji, które zostało zorganizowane w ramach programu Komisji Europejskiej „Europa dla obywateli”. Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu wystosował burmistrz gminy Golianovo Ľuboš Kolárik w ramach podpisanego w 2017 roku porozumienia o współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo, a Powiatem Dąbrowskim.

Samorząd powiatowy reprezentowali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł-Głuszek. W wydarzeniu wzięły również udział delegacje z innych państw m.in. z Węgier, Ukrainy i Słowacji.

Uczestnicy międzynarodowego spotkania poruszali tematy związane z dziedzictwem kulturowym i tolerancją. Podkreślano, jak ważnym dla narodów jest wspólne dziedzictwo kulturowe, nasza wspólna przyszłość dla Europy oparta na partnerstwach, relacji, integracji i poziomie życia obywateli UE.

Podczas wizyty w Golianovo samorządowcy wspólnie zadeklarowali dalszą współpracę w zakresie kultury, edukacji i sportu.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*